«Синій жук» - це кінокомікс, який чи не вперше хочеться серйозно покритикувати, навіть зважаючи на всі умовності жанру та тенденції галузі. При цьому сама стрічка доволі і непогана, як для перегляду. Втім в ній неприпустимо мало саме історії титульного персонажа, який має цікавий бекграунд.
З усього багажу про це втілення Синього Жука на повну передана лише його родина. Але і тут аспект змістився. Це історія не про підлітка з мексиканської родини мігрантів, який волею долі став супергероєм, а про сім'ю (вітання Домініку Торрето), в якій у одного з членів випадково з'явилися суперсили.
Більше жоден головний момент, що визначає в інших медіа Хайме Рейєс (або як він сам називає себе у фільмі на американізований манер - Джейме) як нову версію Синього Жука, не переданий. Не має показу гідним чином двоїстості особистості супергероя - коли взаємодіють (і іноді конкурують) носій і сам симбіотичний скарабей, що завдяки позаземному походженню наділяє силами. Дотично згадується власне й позаземне походження артефакту, про який звідкись знали. Мабуть, з огляду на це, поки найкращою версією Синього Жука у кіно лишатиметься дитячий фільм «Зірковий бойскаут», який має дуже схожі висхідні.
Мало показано, що герой юний, як він може використати сили в своє задоволення, що можна спробувати зробити. Всього цього практично немає.
Чого є в достатку - так це зайвої інформації по франшизі, яку ще й не пояснюють як треба. Давати в початкових титрах інформацію? Це, мабуть, не припустимо не для такого популярного героя як Халк (в «Неймовірномі Халку» 2007 року це було цілком логічно).
Також фільм міг цілком обійтися лише однієї версією Синього Жука - в ітерації Хайме Рейєса, який отримав суперсилу від інопланетного симбіотичного пристрою. Але ні , і тут глядача навантажують непотрібним бекграундом, що в коміксах був ще один герой на те саме ім'я - Синій Жук, якого втілював ексцентричний багатій Тед Корд. Він не мав якихось сил і покладався лише на свої гаджети та винаходи (а тут привіт Бетмену).
Це можна було оминути і зосередитися на головному протистоянні - боротьбі з корпоративною машиною, яка намагається мілітаризувати артефакти. І такої лінії зі злою корпорацією, яка до речі ввела такий цікавий коміксний елемент як суперсолдат ОМАК, було би достатньо. Ну хіба зі загадкою про Теда Корда, але без його героїчних деталей.
![]() |
© |
В підсумку - це кіно, щоби переглянути, трохи розважитися і забути, а затятим фанатам коміксів ще й отримати кілька непоганих великодок на великому екрані. Однак, ця історія не буде спуртом для розвитку персонажа і привернення нових мас, завданням яке б і мала нести в собі стрічка, яка у всьому світі виходить у кінотеатрах.
Немає коментарів:
Дописати коментар