Довгоочікуваний проект зі «Скелею» Двейном Джонсоном - фільм «Чорний Адам» успішно вийшов у прокат наприкінці жовтня. За прем'єрні вихідні йому навіть вдалося стати найкасовішим дебютом серед тих фільмів, де Джонсон грає головну роль. Але найголовніше, що, як і було обіцяно, стрічка змінює ієрархію сил DC.
Фільми розширеного кіновсесвіту DCEU часто називають наздоганяючими, такими, що хочуть видатися кращими, вгодити як критикам, так і глядачам. Проте, «Чорний Адам» - це не той випадок. Фільм - абсолютно самобутній, який не боїться розповідати історію так, як йому заманеться.
Сам Двейн Джонсон був лобістом проекту ще з 2014 року і от, разом із режисером Жауме Колєт-Серра, йому вдалося передати коміксний образ свого улюбленого персонажа Тет-Адама.
Цей герой, чи скоріше антигерой, має доволі складну, майже сутінкову, історію. І Скеля, хоч він і відомий загалу як герой не надто серйозних бойовиків та розважальних фільмів, у кожному дублі «Чорного Адаму» передає все те поєднання брутальності, стоїчності та сили, які притаманні персонажу.
Не зайвим у стрічці буде і гумор. Без цього у сучасних кінокоміксах ніяк не можна. Але весь гумор доречний і не притягнутий за вуха. Жарти вставлені у необхідних епізодах і у вивірених дозах.
Фільм «Чорний Адам» - це цілком і повністю історія титульного персонажа. Сам же сюжет вибудовано таким чином, щоби у екшн-конфронтаціях передати не тільки брутальність Тет-Адама, але і розкрити його переконання.
Сеттінг і історія
Історія відбувається у близькосхідній країні DC - Кандак, де після майже 5 тисяч років ув'язнення з'являється Тет-Адам, що має Шазам силу богів. Сучасний світ одразу стає непривітним до нього, але і він не той, кого б хотіли бачити на його батьківщині, яка потерпає від колонізаторської політики банди, що захопила владу і наживається на місцевих багатствах.
Життя Кандаку це ще одна алюзія на долю Чорного Адама. З розповіді підлітка Амона, який буквально живе супергероями і марить коміксами про Бетмена, Кіборга, Аквамена, постає надія, яку мав би принести власний місцевий герой. Він власне і хоче адаптувати Тет-Адама до сучасності аби здолати існуючі перепони.
Через негеройський типаж у головного протагоніста у стрічки немає і яскраво вираженого антагоніста. Але це йде на користь оповіданню. Таким чином всі події та персонажі відтіняють Адама. А битва із Демоном Саббаком (одним із головних ворогів Чорного Адаму за коміксами), хоч і кульмінаційна, але також направлена на розкриття персонажа Двейна Джонсона.
Стрічка «Чорний Адам» є кінокоміксом у кращому розумінні цього поняття. Зі слоумо бійками, швидкісними перегонами та яскравими кадрами під приємний саунд. Але фільму також вдається пронести кілька важливих тем, як щодо моральних догм, так і втручання у справи окремих країн силами з поза меж.
Доречно буде сказати, що повноцінне долучення цих яскравих персонажів показало, яким чином мають йти фільми від DC, аби бути цікавими.
Все пов'язано?
«Чорний Адам» чи не перший фільм з розширеного кіновсесвіту DCEU, якій не боїться братися за взаємозв'язок. Маючи за плечима з десяток проектів, вперше відчувається, що події цього кінокоміксу розгортаються у світі DC, де є інші герої, існують магічні артефакти та передові технології, а вплив від їх появи чи використання не залишиться непоміченим.
Ну, а як запобіжник від надто затятого використання сил поза межами рідної країни Чорного Адама знайомлять із Людиною зі Сталі. І до виконання камео Супермена повноцінно залучили Генрі Кевілла.
Власне все написане вище, це те, що потрібно фанам DC. Так, можливо, раніше не вийшло в прокаті передати бачення режисера Зака Снайдера, але не варто вигадувати щось радикальне, коли в розпорядженні є чудовий набір акторів. Від цього і потрібно було йти ще кілька фільмів назад, а не мудрувати, як, наприклад, із показом Супермена без голови у «Шазамі».
«Чорний Адам» - позитивно заряджений фільм із Двейном Джонсом, який із брутальністю свого персонажа дарує захоплюючу картинку, а також створює додаткове підґрунтя для розвитку наступних проектів DC.
UPD. + відео
Немає коментарів:
Дописати коментар