пʼятниця, 8 травня 2015 р.

Супермен – українець?

Супермен – українець?! Здавалось би, що це нісенітниця, але так і є. Принаймні від часті, а саме у комікс-трилогії «Супермен. Червоний син» (Superman. Redson). В цій історії, що відбувається в одному із паралельних світів всесвіті коміксів DC, космічний корабель із немовлям Суперменом прибуває у тридцятих роках двадцятого століття саме на територію сучасної України. Тут Супермен зростає у колгоспі, потім, коли проявилися його надсили, стає таємною зброєю Сталіна, а після його смерті він очолює СРСР та врешті решт приводить цю країну до розпаду.

Автор коміксу Марк Міллар (Mark Millar) за основу взяв ідею «А що було, якби Супермен виріс у СРСР». В цілому ця історія – новий погляд на холодну війну та протиборство Супермена і Лекса Лютора, які тут не просто вороги, а представники різних державницьких таборів: соціалістичного та капіталістичного. Після появи Супермена як офіційної зброї СРСР, Лексу Лютору поставлено задачу розробити силу його стримання. Комікс пропонує читачеві цілу плеяду рішень від Лютора як здолати Супермена – це і створення його клона Бізарро, і союз із Брейніаком, і навіть організація власного корпуса Зелених Ліхтарів. Також у новому світлі постають і такі герої, як Диво-Жінка та амазонки, Джимі Олсен, штат газети "Дейлі Пленет", найкраща авторка якої – Лоіс Лейн, в цій версії вирішує одружитися із Лексом Лютором, але при цьому відчуває певний звязок у миті зустрічі із Товаришем зі Сталі. Окремо варто виділити й відповідну версію Бетмена у вушанці. У "Червоному сині" йому випала доля бути підпільником і вести боротьбу із режимом. А відправною точкою до цього став розстріл його батьків представниками НКВД.

В ході подій коміксу «Червноний син» Супермен стає очільником СРСР і вибудовує таку тоталітарну державну машину, в якій він все має контролювати. В особі такого собі «Великого брата» він спостерігає за шістьма мільярдами комуністів на Землі. В той же час США поступово розвалюються і останнім виходом там бачать обрання Лекса Лютора президентом. Далі, через неприйнятність авторитаризму, та в силу обставин, як то подвійна гра Брейніака і протистояння з Лютором, Супермен втрачає свої позиції. Найпростіша записка від Лекса «А чому би тобі одразу не помістити цілий світ у пляшку» бере Супермена за живе і той вирішує зійти зі сцени, відмовившись від власного курсу. Далі Лекс Лютор, який переграв Супермена, у свій власний спосіб вибудовує світ майбутнього, світ без злиднів, без хвороб (при цьому погоджуючись, що і методи Супермена йому багато в чому допомогли). Це дало можливість ще довго процвітати нашій планеті, а наприкінці її існування нащадки Лекса Лютора запускають часовий парадокс, який знову призведе до подій «Червоного сина», подій і їх зображень, дещо стереотипових, але від цього не менш цікавих. Особливо для тих, хто любить альтернативні історії світу, і тих, кого завжди приваблює незвичний погляд на знайомих супергероїв.

Немає коментарів:

Дописати коментар