Герой, якого зараз загалу представляють під ім'ям Шазам, вперше з'явився на сторінках другого випуску коміксу Whiz comics від видавництва Fawcett comics наприкінці 1939 року (попри вказаний на обкладинці лютий 1940 року). І тоді цей персонаж мав супергеройський псевдонім - Капітан Марвел, від якого з плином часу і перепитій між різними видавничими домами, довилося відійти. Але це вже інша історія. Також цього героя ще до публікації коміксів хотіли назвати Капітаном Блискавою, але ця назва вже була зайнята і запатентована.
У сорокових роках 20-ого століття перші комікси із Шазамом (Капітаном Марвелом) були одними із найбільш популярних видань. Часто тиражі обходили навіть наклади журналів із Суперменом та Бетменом. І про Шазама тоді була зроблена чи не перша екранізація супергеройських коміксів.
Історія-оріджин про Шазама сучасній аудиторії знайома за фільмом 2019 року з кіновсесвіту DCEU, а її головні елементи були прописані у другому номері серії Whiz comics. Журнал мав 60 сторінок та кілька історій, перша з яких (лише на 13 сторінок) і була присвячена Шазаму. У ній підліток-сирота Біллі Бетсон працює вуличним продавцем газет біля метро, в якому він і ночує. Якось Біллі зустрічає таємничого чаклуна, який бере його за собою до тунелів на містичний поїзд, що відвозить до загадкової підземної станції.
Ця платформа веде до печери зі статуями скам'янілих монстрів - втілень семи найбільших гріхів, та мармурового трону чаклуна. Він промовивши слово Шазам, показує як від блискавки отримує сили, завдяки яким він протягом 3000 років боровся зі злом, але вже змушений відійти від справ (буквально через їх тягар).
Чародій розповідає, що дізнався про трагічну долю Біллі (коли, після смерті батьків, дядько забрав собі весь спадок) і незламність духу підлітка, та просить взяти його сили для продовження боротьби зі злочинністю. Він передає сили Біллі та зникає в куряві димі.
Тепер Бетсон може ставати дорослим супергероєм, чиї сили та новий образ активуються кожного разу із викликом слова Шазам. Це - англійським акронімом від імен давніх героїв, чиї сили уособлює герой - SHAZAM - Solomon (Мудрість Соломона), Hercules (Міць Геркулеса), Atlas (Витривалість Атласа), Zeus (Сила Зевса), Achiles (Відвага Ахіллеса) та Mercury (Швидкість Меркурія).
Після всього Біллі повертається до входу станції метро, біля якої знову продає газети, ніби то був сон. Від таких роздумів його відволікають газетні новини про терористів, які вимагають викуп або заглушать все радіомовлення. Випадково почувши розмови злочинців, Біллі відстежує їх сховок у хмарочосі.
Біллі Бетсон намагається сповістити про злодіїв радіостанцію, але не отримує гідної довіри, і тому просить можливість надати докази самостійно. Вночі він у якості Капітана Марвела пробирається до лиходіїв і руйнує їх плани. За телезв'язком він бачить, що мозком операції був Доктор Сівана (який надалі стане одним з головних антагоністів Шазама), із яким він обіцяє розібратися у майбутньому.
Біллі сповіщає радіо про затриманих злодіїв і як у винагороду отримує посаду репортера.
Сам факт, що насправді Капітан Марвел був дитиною, зробив комікси про нього надзвичайно популярними серед молодшої аудиторії. Було продано понад 500 тисяч копій Whiz comics 2, і у 1941 році про Шазама почала виходити окрема серія «Пригоди Капітана Марвела».