четвер, 30 березня 2023 р.

Sony випустить короткометражку про Людину-Павука Майлза Моралеса

Влітку напередодні прем'єри в кінотеатрах продовження оскароносної анімації «Людина-павук: Навколо всесвіту» (Spider-Man: Into the Spider-Verse) про Людину-Павука Майлза Моралеса, кінокомпанія Sony випустить короткометражку про головного героя. Вона матиме назву «Павук всередині» (The Spider Within).

Події розгорнуться безпосередньо перед сиквелом «Людина-павук: Навколо всесвіту 2» (Крізь Всесвіт) (Spider-Man: Across the Spider-Verse). В короткому метрі глядачі побачать, як Майлз Моралес намагається збалансувати своє життя. Оповідь буде про те, як, маючи сили і геройські обов'язки Людини-Павука, він намагатиметься залишатися звичайним підлітком-школярем та бути другом. Все це накладається на нього особливим тягарем, що призведе до панічної атаки і йому доведеться визнати, що і він сам потребує допомоги.

Проект розроблено в рамках наставницької програми LENS від Sony і буде ексклюзивно показано на кінофестивалі Annecy International Animation Film Festival. 

четвер, 23 березня 2023 р.

Собачий погляд на комікси - Pizza is my Business (Соколине око, 2012)

Тварини завжди займали особливе місце в коміксах, і чи не кожен супергерой та й мав свого домашнього улюбленця. Одним з найвідоміших з них наразі є пес Лакі - Піца Пес (Lucky, the Pizza Dog) з серіалу «Соколине око» (Hawkeye), 2021 року (ми, доречі, вважаємо, що це найкращий серіал у Марвел). У серіалі він став одним із каталізаторів подій, які звели Клінта Бартона, Соколине око, та Кейт Бішоп, молоду послідовницю героя.

©
Які і сам сюжет серіалу, так і перша поява одноокого собаки Лакі, йдуть із одноіменної комікс-серії «Соколине око» (Hawkeye, 2012). Піца пес з'явився у дебютному номері як собака банди злочинців у спортивних костюмах Tracksuit Mafia (і тоді мав кличку Стріла (Arrow)).

За геройський дух, через який пес і загубив ліве око, Лакі отримав популярність серед фанатів і заслужив власний комікс, який тепер входить до переліку кращих ван-шотів, відокремлених випусків коміксів.

©


В опублікованому в червні 2013 року одинадцятому випуску серії «Соколине око» (автор: Метт Фрекшн, художник: Девід Аха) всі події розгортаються з точки зору собаки. Комікс має назву "Pizza is my Business" - «Піца – це моя справа», що є посилання на любов Піца пса їсти піцу :)

©

Лакі розслідує вбивство, але робить це не як якійсь суперпес, а як звичайний собака. В оповіданні від його перспективи немає розмов чи міркувань пса. Лише його природні відчуття. Він буквально винюхує сліди злочину, а графічно в коміксі це виглядає через символи, які і ведуть його по сліду.

Цей випуск про пса Лакі став однією з окрас серії «Соколине око», яка і без того отримувала гарні відгуки та лягла в основу серіалу. 11-ий номер дав перепочинок головній лінії сюжету про Клінта Бартона, а графічне зображення розслідування заслужило і свої відзнаки за творчий підхід і продуманість (враховано навіть зір собаки, коли картинка, що зображується, через його одне око, зміщується трохи вправо).

Пес Лакі у серіалі

 

неділя, 19 березня 2023 р.

«Шазам! Лють богів» - суцільні пригоди

«Шазам! Лють богів» - стовідсотково позитивне кіно, яке дивишся на одному диханні. А це, мабуть, і потрібно, якщо ти хочеш відволіктися. Не бійтеся підійти до цього фільму без упередження. На диво, це – не конвеєрний проект, рафіновано підлаштований під найширші групи.

Кіно повністю усвідомлює, що воно не є трендовою сучасною супергероїкою. Але, це – цілісний кінокомікс, зі своєї цільовою аудиторією, який не видає себе за когось іншого. І навіть сам титульний персонаж у дорослому образі Шазама залишається тим самим підлітком Біллі Бетсоном (і часто Закарі Лівай відіграє цю складову краще за юного актора Ашера Ейнджела).

Стрічка йде за лекалами продовження і її простий підхід має свій шарм. Тут немає зайвих сюжетних ліній і тому від початку і до кінця його оповідання не провисає. Сюжетні ходи хоч і передбачувані, і як кліше читаються за багато кроків наперед, але всі вони цілком логічні.

Фільм «Шазам! Лють богів» показує, що не для всіх підлітків, які волею долі стають супергероями, велика сила приходить із усвідомленням великої відповідальності. Попри всі можливі надздібності, сили отримані у фіналі першої частині, діти з прийомної родини Бетсона за кілька років не стають улюбленцями міста. Навпаки, без гідного досвідченого лідерства (вони ж підлітки), коли всі хочуть діяти власними методами, команда їх альтер-его отримує назву «Фіаско Філадельфії».

https://youtu.be/3EkFytf5T78



Для героїв надздібності - це скоріше можливість у відкриту розважитися і може комусь жопомогти, яка, попри добрі наміри, не завжди вдається як треба. І тільки справжній масштабний виклик спонукає їх задуматися. Між тим, кіно про дорослішання героїв виходить по-доброму підлітковим (інколи трохи дитячим), в рамках кінокомікса дотично зачіпаючи важливі темі.

Режисер Девід Ф. Сандберг вже вдруге демонструє на великому екрані Шазама і уміло грається зі своїми напрацюваннями. Він буквально передає підліткові пошуки свого я та місця у світі. Але це не будуть глибинні занурення у дослідження персонажів. Над цим працює сама тональність стрічки, приємний склад акторів та режисерські фішки.

Якщо чи не найбільш згадуваним моментом першого фільму був умовний показ Супермена, то чому би тут не повторити цей фінт і не погратися з очікуваннями аудиторії на напіванонсовану появу представника Ліги Справедливості? Кіно доречно сповнено й іншими великодками на комікси DC та мета-згадками сучасної поп-культури. Також присутня і майже традиційна лялька Анабель, яка з'являється вже в третьому фільмі DCEU.


А якщо фільми з великих кіновсесвітів часто критикують що вони мало пов'язані з іншими, а могутні супергерої не реагують на масштабні загрози. То в «Шазам! Лють богів» дають відповідь на це - знову ж таки, буквально. Прямо відгородивши свою пісочницю від решти майданчика DC, але не забуваючи показати, кому належить вся ця територія.

Пристойний хронометраж стрічки «Шазам! Лють богів» у понад 2 години не витрачається на те, щоби вибудувати якесь-там зайве напруження із кульмінаційною супер-битвою. Цей фільм – це суцільні пригоди із жартівливою динамікою, в якому автори і актори не побоялися проявити по-хорошому дитячу фантазію.

Відео-огляд:

понеділок, 6 березня 2023 р.

Погром мутантів із Черепашками-ніндзя – трейлер і каст мультфільму

Представлено перший трейлер нового анімаційного мультфільму про Черепашок-ніндзя «Підлітки-мутанти Черепашки-ніндзя: Погром мутантів» (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem). В Україні старт прокату в кіно заплановано на 17 серпня 2023 року, а світова прем'єра відбудеться трохи раніше – 04 серпня.

https://youtu.be/9BoPtdyNSaU



Мультик продюсує голлівудський розбишака Сет Роген.

пʼятниця, 3 березня 2023 р.

Перша поява Шазама у коміксах

©
Герой, якого зараз загалу представляють під ім'ям Шазам, вперше з'явився на сторінках другого випуску коміксу Whiz comics від видавництва Fawcett comics наприкінці 1939 року (попри вказаний на обкладинці лютий 1940 року). І тоді цей персонаж мав супергеройський псевдонім - Капітан Марвел, від якого з плином часу і перепитій між різними видавничими домами, довилося відійти. Але це вже інша історія. Також цього героя ще до публікації коміксів хотіли назвати Капітаном Блискавою, але ця назва вже була зайнята і запатентована.

У сорокових роках 20-ого століття перші комікси із Шазамом (Капітаном Марвелом) були одними із найбільш популярних видань. Часто тиражі обходили навіть наклади журналів із Суперменом та Бетменом. І про Шазама тоді була зроблена чи не перша екранізація супергеройських коміксів.

Історія-оріджин про Шазама сучасній аудиторії знайома за фільмом 2019 року з кіновсесвіту DCEU, а її головні елементи були прописані у другому номері серії Whiz comics. Журнал мав 60 сторінок та кілька історій, перша з яких (лише на 13 сторінок) і була присвячена Шазаму. У ній підліток-сирота Біллі Бетсон працює вуличним продавцем газет біля метро, в якому він і ночує. Якось Біллі зустрічає таємничого чаклуна, який бере його за собою до тунелів на містичний поїзд, що відвозить до загадкової підземної станції.

© і далі

Ця платформа веде до печери зі статуями скам'янілих монстрів - втілень семи найбільших гріхів, та мармурового трону чаклуна. Він промовивши слово Шазам, показує як від блискавки отримує сили, завдяки яким він протягом 3000 років боровся зі злом, але вже змушений відійти від справ (буквально через їх тягар).

Чародій розповідає, що дізнався про трагічну долю Біллі (коли, після смерті батьків, дядько забрав собі весь спадок) і незламність духу підлітка, та просить взяти його сили для продовження боротьби зі злочинністю. Він передає сили Біллі та зникає в куряві димі.

Тепер Бетсон може ставати дорослим супергероєм, чиї сили та новий образ активуються кожного разу із викликом слова Шазам. Це - англійським акронімом від імен давніх героїв, чиї сили уособлює герой - SHAZAM - Solomon (Мудрість Соломона), Hercules (Міць Геркулеса), Atlas (Витривалість Атласа), Zeus (Сила Зевса), Achiles (Відвага Ахіллеса) та Mercury (Швидкість Меркурія).

Після всього Біллі повертається до входу станції метро, біля якої знову продає газети, ніби то був сон. Від таких роздумів його відволікають газетні новини про терористів, які вимагають викуп або заглушать все радіомовлення. Випадково почувши розмови злочинців, Біллі відстежує їх сховок у хмарочосі.

Біллі Бетсон намагається сповістити про злодіїв радіостанцію, але не отримує гідної довіри, і тому просить можливість надати докази самостійно. Вночі він у якості Капітана Марвела пробирається до лиходіїв і руйнує їх плани. За телезв'язком він бачить, що мозком операції був Доктор Сівана (який надалі стане одним з головних антагоністів Шазама), із яким він обіцяє розібратися у майбутньому.


Біллі сповіщає радіо про затриманих злодіїв і як у винагороду отримує посаду репортера.

Сам факт, що насправді Капітан Марвел був дитиною, зробив комікси про нього надзвичайно популярними серед молодшої аудиторії. Було продано понад 500 тисяч копій Whiz comics 2, і у 1941 році про Шазама почала виходити окрема серія «Пригоди Капітана Марвела».