вівторок, 31 березня 2015 р.

Нові 52 комікси від DC – The New52

У вересні 2011 року видавничий дім DC, одна із двох найбільших компаній, що публікують комікси, пішов на безпрецедентний донині крок і повністю перезапустив усі свої книжки-коміксів. Видавництво DC, що у своїх історіях прихистило таких героїв, як Бетмен, Супермен, Флеш, Зелена Стріла, учасники Ліги Справедливості та інші, перекроїло усі попередні сюжети і задля приваблення грошей нових читачів почало заново видавати свої щомісячні журнали, починаючи з першого номеру. DC навіть пожертвувало своїми давніми серіями, як Детективні комікси та Екшн комікси, що виходили поспіль з 20-30 років минулого століття, і в яких вперше з'явилися Бетмен та Супермен, відповідно, не давши цім серіям трохи дотягнути до ювілейних 1000-них номерів. Перезапуск сюжетів коміксів створив новий світ супергероїв.
DC – The New52 – нові 52 комікси, за середньою кількістю основних коміксів, що видаються у місяць (не враховуючи передруки, дитячі адаптації, тощо). Причиною ребуту сюжетів в уявному світі коміксів стали події Флешпоінту, історії у якій найшвидша у світі людина Флеш перенеслася у паралельний світ і змінила хід історії. Це дало можливість авторам DC заново представити походження відомих героїв, значно осучаснивши їх. Попри це ряд подій, наприклад, про життя Бетмена перейшов і до New52: у темного лицаря вже помінялося кілька Робінів, а надзвичайні злочини його затятих негідників-ворогів лишилися канонічними. Нові комікси дозволяють спостерігати нові пригоди старих улюблених героїв без необхідності мати широкій бекграунд. Умовно комікси поділені на "сім'ї": Бет-родина: випуски про Бетмена, Бетдівчину, Найтвінга; Супер-родина: про Супермена та його оточення; Зелені Ліхтарі; Ліга Справедливості та новий підрозділ коміксів про потойбіччя (Константин, Франкенштейн, тощо), які раніше були імпринтом видавництва, а тепер увійшли в основний всесвіт DC.
На четвертому році існування New52 продовжує радувати якісними історіями, проте ряд коміксів було закрито, а на їх місце приходили нові тайтли, а деяким серіям вже навіть вдалося розпочатися по другому колу (Підлітки Титани та Загін самогубців). Станом на березень 2015 року від 52 перших серій в New52 лишилося 20 (переважно тайтли із головними героями Ліги, основні комікси Бет-родини та комікси про корпуси Ліхтарів). Поряд із основними коміксами DC видає і щорічники, а в вересні для святкування річниці New52 видавництво DC представляє масштабну подію, що стосується всіх коміксів. В 2012 році DC видало нульові випуски журналів, розповівши нові історії походження всіх героїв, в 2013 – геройські тайтли були захоплені їх ворогами, які отримали, як їм здавалось перемогу над Лігою Справедливості, а в 2014 – вересневі комікси презентували події, які сталися із супергероями за п'ять років у майбутньому (як частина ще глобальнійшої щотижневої серії – Кінець майбутнього). New52 – безперечно заслуговує уваги, нові сюжети дають можливість легко приєднатися до читання коміксів, а загальні події, що зачіпають одразу кілька серій, дають відчуття занурення у вигаданий світ супергероїв.

понеділок, 23 березня 2015 р.

Про комікси і супергероїв українською


Комікси, а в особливості їх супергероїчна тематика, все більше і більше стають невід'ємною частиною сучасної поп-культури. Сьогодні вже з півдюжини телевізійних серіалів, що виходять з осені до весни, щотижня дають можливість співпереживати за долями улюблених героїв коміксів. А фільми про супергероїв, зняті у різний спосіб, різними режисерами і різними кінокомпаніями, неодмінно стають блокбастерами, зриваючи сотні мільйонів доларів касових зборів. Ці серіали і кінострічки не просто розповідають історії про харизматичних протагоністів, а утворюють свої цілі теле- і кіносвіти, де герої з інших фільмів відвідують один одного, а в скрутну мить вони об'єднуються заради спільної перемоги.


Саме завдяки такій супергероїці з екранів до України надходить і інтерес до коміксів від таких гігантів, як DC та Марвел, які дали світу найпопулярніших героїв: Бетмен, Залізна людина, Супермен, Людина павук, Месники. Поруч із самими фільмами з'являється і відповідний мерчендайз: чашки з логотипами, футболки з героями, різні дрібнички та й власне самі комікси-першоджерела. А це ще не кажучи про інтернет, де супергерої стали вже мемами.


Та на жаль, в нашій країні комікси вважають чимось майже зневажливим. Ніхто не каже, що комікси – це витвори мистецтва, якими потрібно захоплюватися до нестями, просто потрібно визнати їх. Як, наприклад, сталося у нашого північного сусіда, де поруч із російськомовними виданнями закордонних коміксів з'явилися вже і свої власні щомісячні коміксі із своїми народними героями. Попри присутній в Україні стереотип, комікси випускають не лише для дітей та підлітків, а часом і зовсім не для них. Сюжети коміксів можуть привабити, як будь-які вікові, так і соціальні групи. Окрім супергероїки у коміксах, яка переважно надходить із США, варто відзначити і європейську школу. Неперевершені історії та пригода Астерікса і Обелікса у коміксах подарувала Франція, Італія представила світу Ділана Дога і Д'яволіка, а бельгійці поділилися з усіма подорожами Тін Тіна.



У представленому блозі з'являтимуться матеріали про комікси, цікаві факти з них та інформація про супергероїв. Хочеться вірити, що все це не залишить Вас байдужими. Приємного читання/ гортання коміксів :).